W dniu 21 listopada 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniowej odbył się V Wiśniowski Konkurs Pięknego Czytania. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była “JESIEŃ”. Uczniowie naszej szkoły świetnie zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze. Wicemistrzem pięknego czytania, w kategorii klas 3-4, została Natalia Woś z klasy trzeciej. Pozostali uczestnicy to Jan Kucharzak z klasy IV oraz Julia Gołębiowska-uczennica klasy VIII . Serdecznie gratulujemy Natalce zaszczytnego tytułu wicemistrza, pozostałym uczniom dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej szkoły w tym wydarzeniu kulturalnym.
Opiekunowie konkursu: Aneta Turcza i Zofia Trzupek
oprac.: A. Turcza
-
Już po raz 23 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Szopek Tradycyjnych i Krakowskich. Wykonanie szopki to nie lada wyzwanie dlatego gratulujemy chęci podjęcia trudu, doceniamy staranność wykonania, ogrom włożonej pracy oraz poświęconego czasu. Naszym uczniom życzymy powodzenia na kolejnych etapach.
oprac.: A. Kucharzak
-
20 listopada 2024r. dziesięcioro uczniów naszej szkoły z klasy 5 i 6 wzięło udział w szkolnym etapie konkursu Krakowska Matematyka. Uczniowie mieli na rozwiązanie 10 zadań 45 minut. W tym roku tematem przewodnim konkursu były: "Atrakcje w Krakowie i okolicach"
Uczniowie czekają na wyniki, a panie od matematyki już dziś zachęcają do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok!
oprac.: Katarzyna Obajtek
Marta Ligęzowska -
4 czerwca o godzinie 9:00 w naszej szkole odbył się XX Gminny Konkurs Matematyczny. Z zestawem dziesięciu zadań zmierzyło się 12 uczniów ze szkół z Lipnika, Wiśniowej i Węglówki. Przedstawiciele klas trzecich przez 60 minut wytężali umysły, aby jak najlepiej poradzić sobie z zaproponowanymi problemami matematycznymi. Ostatecznie po sprawdzeniu prac przez komisję konkursową wyłoniono mistrza matematyki, którym został uczeń klasy 3 w Wiśniowej, II miejsce zajął jego kolega z równoległej klasy, III miejsce przypadło natomiast uczniowi szkoły w Lipniku. Przywieziony przez uczniów z Wiśniowej Puchar Przechodni wrócił z nimi do szkoły na kolejny rok. Przedstawiciele naszej szkoły niestety nie zajęli czołowych miejsc, ale zyskali cenne doświadczenia, a także otrzymali upominki i dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich matematycznych zdolności.
oprac.: E. Niewidok
-
"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."
- Maria Curie-Skłodowska
22 maja 2024r. w Szkole Podstawowej im. św. Józefa w Węglówce odbył się po raz pierwszy Gminny Konkurs Chemiczny dla uczniów z klas 7 i 8 z terenu naszej gminy. Konkurs składał się z dwóch części, z testu oraz z plakatu. Plakat uczniowie mieli przygotować w Canvie lub Padlecie i dostarczyć go w dniu konkursu do organizatora. Punkty z obydwu części zostały podsumowane i wyłonieni zostali zwycięzcy. W konkursie wzięło udział 16 uczniów ze szkół z: Węglówki, Lipnika, Glichowa oraz z Wiśniowej. Test składał się z zadań obliczeniowych, pytań , w których zaznaczało się jedną poprawną odpowiedź oraz z zadań typu prawda/fałsz. Prace oceniane były przez nauczycieli chemii: p. mgr Katarzynę Obajtek, p. mgr Arkadiusza Skibę oraz p. mgr Jarosława Dudzika.
Po podliczeniu punktów wyłoniono najlepszych uczniów:
I miejsce: Maria Kuchnia, kl.8 Węglówka
Karol Rzońca, kl.8 Wiśniowa
II miejsce: Zofia Łabędź, kl.8 Wiśniowa
III miejsce: Szymon Skóra, kl.7 Lipnik
Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody, które ufundowała szkoła organizująca konkurs oraz Pan Wójt Gminy Wiśniowa.
Cieszy nas fakt, że wśród uczniów naszej gminy są tacy, którzy interesują się chemią. To trudny, ale niesamowicie ciekawy przedmiot. Mamy nadzieję, że zainteresowanie i pasja do przedmiotu uczniom zostanie i kiedyś przyda się w dorosłym życiu.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Wójtowi Gminy Wiśniowa za ufundowane nagrody, nauczycielom chemii za pomoc w ocenianiu prac oraz wszystkim uczestnikom za liczne przybycie na konkurs.
Oprac.: Katarzyna Obajtek - organizatorka konkursu
-
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Św. Jadwigi w Kornatce. Zadanie postawione przed uczestnikami konkursu wymagało kreatywności i zaangażowania ze strony uczniów. Należało stworzyć pracę plastyczną pn. „Zabytki Krakowa” ( klasy I-III) oraz grę planszową inspirowaną życiem św. Jadwigi ( klasy IV-VI) i średniowiecznym Krakowem ( klasy VII-VIII) . Zostało przygotowanych osiem prac konkursowych.
Klasa III- Joanna Bogusz „ Zabytki Krakowa”
Klasa IV- Igor Drabik „Korona Jadwigi”
Klasa V- Gabriela Klimek „ Jak dobrze znasz Jadwigę Andegaweńską?”
Klasa V –Maja Olesek „Jadwiga Andegaweńska”
Klasa V- Adrian Fryc „Jadwiga Andegaweńska”
Klasa VIII- Ewelina Drab „Krakowianka-najlepsza planszowa zgadywanka”
Klasa VIII- Inez Szubert „ Posłańcy”
Klasa VIII- Michał Lis „ Krakowskie targi”
Nie znamy wyników konkursu, ale bardzo dziękujemy Wam uczniowie, za żywe zainteresowanie historią średniowiecznego Krakowa oraz osobą św. Jadwigi Andegaweńskiej, pierwszej kobiety- króla Polski, która wywarła ogromny wpływ na historię i kulturę polską XIV wieku.
Trzymamy kciuki za wszystkich uczniów biorących udział w konkursie !
* * *
Królowa jako 10-letnia dziewczynka, zaskoczyła polskie społeczeństwo swoją inteligencją i wykształceniem. Umiała czytać i pisać po łacinie, znała język niemiecki, węgierski ora polski. Kochała muzykę i śpiew, umiała tańczyć. Zmarła młodo w wieku 25 lat. W testamencie zapisała swój majątek na rzecz Akademii Krakowskiej - dzisiaj Uniwersytetu Jagiellońskiego. Została pochowana w Katedrze Wawelskiej. W 1979 roku została beatyfikowana, a w 1997 roku kanonizowana przez papieża Jana Pawła II.
Szkolni koordynatorzy konkursu:
mgr Emilia Niewidok ( klasy I-III), mgr Zofia Trzupek ( klasy IV-VIII)
oprac: Z. Trzupek
[EDIT]
Gratulujemy uczennicy klasy VIII Inez Szubert, której praca otrzymała wyróżnienie w IV Powiatowym Konkursie Średniowiecznym o Berło św. Jadwigi w kategorii klas VII-VIII.
-
Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie,
15 maja co roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. To święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 roku. Jego celem jest pogłębienie świadomości społeczeństw we wszystkich krajach na temat znaczenia rodziny i jej problemów we współczesnym świecie.
Międzynarodowy Dzień Rodziny to także wspaniała okazja do przypomnienia sobie, jak ważna jest rodzina i do podziękowania za obecność swoim najbliższym - dzieciom, rodzicom, rodzeństwu, dziadkom. Rodzina jest kręgiem, zarówno społecznym, jak i osobistym, to w niej wychowują się i dorastają dzieci, czerpiąc z niej wyznawane w dorosłym życiu wartości, wzorce zachowań i styl życia.
W związku z obchodami tego święta zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt. Moja rodzina - moje wsparcie, którego celem jest promowanie Rodziny jako jednej z nadrzędnych wartości w życiu człowieka. Dobra i prawidłowo funkcjonująca Rodzina to ludzie, którzy dają nam poczucie bezpieczeństwa, uczą jak prawidłowo nawiązywać wartościowe relacje, wspomagają w rozwoju naszego potencjału i dążeniu do sukcesu. Warto pamiętać o niej nie tylko od święta.
Pliki do pobrania:Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia udziału
oprac.: A. Pitak - pedagog -
W tym roku szkolnym, w naszej szkole, odbył się Szkolny Konkurs Literacko-Fotograficzny pn. „Moda na bohatera”. Konkurs przyciągnął uwagę wielu uczniów, którzy postanowili wcielić się w role wybranego przez siebie bohatera literackiego. Powstały przepiękne fotografie, które dowodzą, że literatura jest wciąż żywa i obecna w naszej świadomości, że potrafimy z niej czerpać wzorce, że stanowi dla nas źródło inspiracji do zrobienia czegoś niebanalnego i oryginalnego.
W kategorii uczniów klas 4-6 laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Ewa Gruszkowska - uczennica klasy V jako Dziewczynka z zapałkami
II miejsce - Igor Drabik - uczeń klasy IV jako Pan Ambroży Kleks
III miejsce - Polina Kenia - uczennica klasy IV jako Mary PoppinsW kategorii uczniów klas 7-8 laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Julia Ślósarz - uczennica klasy VII jako Balladyna i ex aequo Mateusz Puto- uczeń klasy VII jako Maciej Aleksy Dawidowski „Alek”
II miejsce - Julia Gołębiowska - uczennica klasy VII jako Balladyna i ex aequo Szymon Gaweł - uczeń klasy VII jako Staś Tarkowski
III miejsce - Ewelina Drab - uczennica klasy VIII jako Balladyna i ex aequo Kacper Gaweł - uczeń klasy VII jako Staś TarkowskiDyplomy za udział w konkursie otrzymali także: Dominika Kucharzak (Balladyna), Ewa Płoskonka (Balladyna), Gabriela Drabik (Balladyna), Martyna Zięba (Balladyna), Zofia Majda (Ania Shirley), Maksymilian Wach (Grabiec), Sylwester Gaweł (Kirkor)
Wszystkim nagrodzonym laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!!!
Organizator konkursu: mgr Zofia Trzupek
oprac.: Z. Trzupek
-
I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie w dniu 6 marca 2024 r. gościło w swoich murach uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Biologicznego. Test składający się z 28 zadań, skonstruowany wokół tematu „Świat zwierząt. Życie i funkcjonowanie oraz zmiany ewolucyjne” stanowił wyzwanie dla najlepszych biologów - uczniów małopolskich szkół podstawowych.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy ósmej – Maria Kuchnia, która dołączyła do grupy 135 finalistów. Marysia uzyskała wysoki wynik - 85%. Spełniła tym samym jedno z kryteriów niezbędnych do uzyskania tytułu laureata, który w tym roku przypadł 22 uczniom z najwyższym wynikiem punktowym.
Marysi gratulujemy wyniku i uzyskania tytułu finalistki Małopolskiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2023/2024. Uczennica znacząco poszerzyła zakres wiedzy biologicznej, co procentować będzie na kolejnym szczeblu edukacji. Dodatkowo za uzyskanie tytułu finalisty w konkursie przedmiotowym o zasięgu wojewódzkim otrzymała uprawnienie do uzyskania 7 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych szkół ponadpodstawowych.
Wszystkich zainteresowanych – szczególnie uczniów klasy siódmej i ósmej – zachęcam do podjęcia wyzwania i udziału w wybranych konkursach organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w kolejnym roku szkolnym. Informacji o tematyce konkursu z wybranego przedmiotu, szczegółowych wymaganiach, harmonogramie oraz regulaminu szukajcie na początku wakacji na stronie Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie --> https://kuratorium.krakow.pl/category/konkursy-i-olimpiady/.
Chęć udziału w wybranym konkursie zgłaszajcie swoim nauczycielom.
oprac.: B. Jugowiec
by Couleur via Pixabay
-
W IX Dyktandzie Wiśniowskim, które odbyło się 28 lutego 2024r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniowej, brało udział pięć uczennic z naszej szkoły:
Wiktoria Kościelniak z kl. IV,
Ewa Gruszkowska z kl. V,
Aleksandra Drabik z kl. VI,
Julia Gołębiowska z kl. VII,
Maria Kuchnia z kl. VIII.
Maria Kuchnia zajęła 1. miejsce, w kategorii klas VI-VIII i uzyskała tytuł Mistrza Ortografii w IX Dyktandzie Wiśniowskim. Gratulujemy!!!oprac.: M. Leszczyńska
-
22 marca 2024r. w XI Liceum Ogólnokształcącym im. M. Dąbrowskiej w Krakowie odbył się etap wojewódzki Małopolskiego Konkursu Chemicznego. Do tego etapu dotarła uczennica naszej szkoły, Maria Kuchnia z kl.8. W trzecim, ostatnim, etapie konkursu wzięło udział 84 uczestników z całego województwa małopolskiego. Młodzi chemicy mieli 120 minut na zmierzenie się z testem konkursowym. Czekamy na wyniki , bo według opuszczających salę uczniów, zadania były bardzo trudne.
Gratulujemy naszej uczennicy Marysi, bo już samo dotarcie do etapu wojewódzkiego jest wielkim sukcesem!
oprac. K. Obajtek
Strona 1 z 4
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- 4
- Następny artykuł
- koniec