17 czerwca uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od seansu filmowego w kinie Bonarka, gdzie obejrzeliśmy wspólnie film „Toy Story 5”. Następnie udaliśmy się na Wawel, gdzie weszliśmy na wzgórze wawelskie, zwiedziliśmy część zewnętrznego dziedzińca, a następnie udaliśmy się do Smoczej Jamy. Obejrzeliśmy rzeźbę Smoka Wawelskiego i mogliśmy zobaczyć jak zieje ogniem, ten widok niestety trochę nas rozczarował. W opinii większości uczniów robił to za słabo i zbyt krótko. Pod Wawelem mieliśmy okazję podziwiać też różnorodne wytwory na kramach z okazji Jarmarku Świętojańskiego. Był to doskonały czas na zakup pamiątek z wycieczki. W godzinach popołudniowych zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do Węglówki.
oprac.: E. Niewidok
