szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

Wycieczka szkolna do Pienin

Pieniny to bardzo urokliwy zakątek Polski. We środę - 12 października 2022r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Pienińskiego Parku Narodowego, by móc z bliska przyjrzeć się tym cudownym miejscom. W programie wycieczki znalazły się liczne atrakcje.

Pierwszą z nich było przejście wąwozu Homole – z Jaworek do polany Bukowinki. Tutaj odpoczęliśmy, rozkoszując się pięknem otaczającej nas przyrody. Uczniowie mieli okazję zintegrować się jeszcze bardziej przy wspólnym posiłku, rozmowach i kupowaniu pamiątek.

Następnie udaliśmy się do stacji kolei linowej Arena Jaworki Homole i zjechaliśmy kolejką krzesełkową do Jaworek. Było bardzo zabawnie i dostojnie jednocześnie, bowiem niektórzy z nas pokonywali swoje słabości, będąc kilkanaście metrów nad ziemią.

Ciekawym punktem programu wycieczki było zwiedzanie zapory w Czorsztynie. Przewodnik ciekawie przedstawił nam historię powstania tego miejsca, jego funkcje oraz mogliśmy podziwiać piękną panoramę tej okolicy. Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki był rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Cudowna pogoda, woda i niezwykłe widoki tego miejsca na długo pozostaną w naszej pamięci. Humory dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki tj. uczniom z klas V, VI oraz VII, naszym opiekunom oraz pilotowi wycieczki.

Zmęczeni, ale zadowoleni w godzinach wieczornych wróciliśmy do Węglówki.

Opiekunowie: Halina Paszcz, Angelika Woś, Anna Raźniak, Marcin Cikała

Kierownik wycieczki: Zofia Trzupek

Przewodnik/pilot wycieczki: Biuro Podróży „AKTYWNIE Z BAJEREM” z Myślenic