szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

Pomagamy Ukrainie i Braciom Albertynom!

Szkolne Koło Wolontariatu już od połowy marca prowadziło na terenie naszej szkoły kilka akcji mających na celu pomoc dla Ukrainy, a także Przytuliska Braci Albertynów w Zakopanem.

Pierwszym przedsięwzięciem była sprzedaż kartek dobroczynnych organizacji Sursum Corda. Kolejnym krokiem było zorganizowanie kiermaszu wielkanocnego. Wolontariusze wraz z opiekunem własnoręcznie przygotowali wielkanocne ozdoby i dekoracje, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Obie akcje zakończyły się wielkim sukcesem. Wszystkie zebrane w ten sposób środki zostały przekazane na pomoc Ukrainie.

Ponadto nasi wolontariusze włączyli się w zbiórkę pieniędzy do puszek przy kościele, zorganizowaną przez Parafialny Zespół Caritas. Jej celem było wspomaganie codziennego funkcjonowania uchodźców przebywających w domu rekolekcyjno – wypoczynkowym w Węglówce.

Podobnie jak w zeszłym roku ogłoszona została zbiórka żywności w związku z akcją ,,Jałmużna wielkopostna”. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów udało nam się zebrać na ten cel aż 222 produkty spożywcze, które zostały przekazane braciom Albertynom z Zakopanego.

Dobro, które możemy przekazywać innym, nie jest jedynie zasługą wolontariuszy ale jest udziałem całej społeczności naszej szkoły. Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz dyrekcji za hojność i chęć niesienia pomocy potrzebującym.


SKW