szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

Ślubowanie klasy pierwszej

Jesteśmy już uczniami...

5 października 2018r. w sali gimnastycznej zgromadzili się licznie rodzice pierwszoklasistów, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, aby oficjalnie do społeczności szkolnej przyjąć uczniów najmłodszej klasy.

Chociaż uroczystość ślubowania jest powszechnie znanym zwyczajem, dzieci z klasy I musiały bardzo się postarać, by ta chwila mogła nastąpić - ponieważ zła czarownica porwała wychowawczynię klasy i zamieniła ją w bryłę lodu… Na szczęście z pomocą dobrego ducha i czarodziejskiego ptaka, udało się uratować Panią Emilkę i uczniowie mogli złożyć uroczyste ślubowanie. Pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Józefa  dokonał dyrektor Ryszard Leśniak, a czerwony ołówek, który każdy kto był pierwszakiem – wspomina z uśmiechem na twarzy, został przekazany wychowawczyni. Życzenia oraz upominki w imieniu uczniów szkoły przekazali młodszym kolegom przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy.

Witamy serdecznie uczniów I klasy i życzymy im wiele radości, sukcesów edukacyjnych, dobrych kolegów oraz niezapomnianych chwil w naszej szkole.