szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

Od dnia 25 marca 2020 r.  do dnia 10 kwietnia 2020 r. dyżur w sekretariacie pełniony jest w  godz. 8:00 – 12:00 kontakt wyłącznie poprzez:

• tel.: 12/373-90-90;
  • skrzynkę na korespondencję zamieszczoną na drzwiach wejściowych do szkoły.

Rekrutacja

Zgłoszenia dzieci do oddziałów przedszkolnych i szkoły podstawowej należy dokonywać poprzez:
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i skrzynkę na korespondencję zamieszczoną na drzwiach wejściowych szkoły.

Informacja Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Józefa w Węglówce

Od dnia 16 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 r. wszelkie zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze w szkole i oddziałach przedszkolnych są zawieszone.

WAŻNE!!! Zapoznaj się ze szczegółami zawieszenia zajęć dydaktycznych!
oraz informacjami dotyczącymi zdalnej pracy szkoły

Materiały dla uczniów znajdują się na tymczasowej stronie eszkola.weglowka.pl

Charakterystyka grup

Najmłodsza grupa przedszkolaków to ,,Smerfy”. Należą do nich 3, 4 i 5-cio latki. Wychowawcą grupy jest mgr Anna Lis. 3- latki uczą się samodzielności i współżycia w grupie, a 4 i 5-latki bardzo chętnie pomagają młodszym kolegom i koleżankom. Dzieci uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego i religii. Bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawia im nauka tańców oraz śpiewanie piosenek. Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym, a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. Przedszkolaki starają się być miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała. Przed przedszkolakami wiele zabaw, zajęć, spotkań, doświadczeń , które rozwiną ich osobowość i charakter.

Starsza grupa to 5 i 6-cio latki. Wychowawcą grupy jest mgr. Małgorzata Kucharzak. Dzieci są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne podczas zabaw i zajęć. Bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Nawiązują pierwsze przyjaźnie. Z chęcią uczą się nowych  umiejętności, pełnią rolę dyżurnych na stołówce i w sali. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi i spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.  5-6 latki poznają literki, uczą się dodawać i odejmować. Chętnie wykonują zadania w kartach pracy, a najbardziej lubią malować farbami i lepić z plasteliny. Uczestniczą także w zajęciach z języka angielskiego i religii.