szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

 

 

Od dnia 25 marca 2020 r.  do dnia 24 maja 2020 r. dyżur w sekretariacie pełniony jest w  godz. 8:00 – 12:00 kontakt wyłącznie poprzez:

  • tel.: 12/373-90-90;
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
  • skrzynkę na korespondencję zamieszczoną na drzwiach wejściowych do szkoły.
 

 

Informacja Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Józefa w Węglówce

Od dnia 16 marca 2020 r. do dnia 24 maja 2020 r. wszelkie zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze w szkole i oddziałach przedszkolnych są zawieszone.

Decyzją Pana Wójta Bogumiła Pawlaka praca przedszkoli zostaje zawieszona do dnia 18 maja br. Zobacz szczegóły i zarządzenie Dyrektora SP.

WAŻNE!!! Zapoznaj się ze szczegółami zawieszenia zajęć dydaktycznych!
oraz informacjami dotyczącymi zdalnej pracy szkoły

Materiały dla uczniów znajdują się na tymczasowej stronie eszkola.weglowka.pl

Już tradycją się stało, że raz do roku nasza sala gimnastyczna staje się salą teatralną. Przyczyną tej zmiany jest wizyta dwóch panów: Wojciecha Habela i Jacka Lecznara, z Agencji Artystycznej Pro-Art-Krak. Przez około trzy kwadranse aktorzy w bardzo zabawny sposób przedstawiają zagmatwane i trudne zagadnienia języka polskiego. Ich przedstawień z wielką przyjemnością słuchają zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie.

W tym roku panowie powrócili jak bumerang, aby z przymrużeniem oka pokazać nam, że związki frazeologiczne nie są takie straszne. W trakcie przedstawienia uczniowie mogli przypomnieć sobie podział frazeologizmów na wyrażenia, zwroty i frazy. Nie zabrakło także przykładów zaczerpniętych, m. in. z mitologii, Biblii, literatury, historii, czy życiowych sytuacji. Panowie nie owijali w bawełnę i bardzo szybko sprawili, że trudne zagadnienia stały się dla nas banalnie proste. Nie zabrakło też wywołanych do tablicy - nasi uczniowie w trakcie przedstawienia mieli do wykonania proste zadania (prawie) przy tablicy i jak zwykle szukali dziury w całym. Na szczęście nie nawarzyli sobie piwa.

Jesteśmy pewni, że po takim przedstawieniu żaden związek frazeologiczny nie będzie dla naszych uczniów twardym orzechem do zgryzienia. Po takim przedstawieniu jesteśmy wydaje nam się, że razem z aktorami zjedliśmy beczkę soli i z miłą chęcią zobaczymy ich ponownie w naszej szkole.