szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

Obchody 103 rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole.

Pomimo pandemii COVID- 19 uczniowie naszej szkoły uroczyście i z zachowaniem zasad sanitarnych uczcili ten ważny dla naszego kraju dzień. 10.11.2021 o godz. 11.11 uczniowie w swoich klasach odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Wspólne śpiewanie było częścią akcji „Szkoła do Hymnu”, w której nasza placówka brała udział. Następnie dzieci obejrzały akademię przygotowaną przez uczniów klasy 7, udostępnioną jako nagranie pozostałym klasom. Każdy uczeń był w odświętnym ubraniu i miał przypięty przygotowany wcześniej przez siebie kotylion. Tego dnia uczniowie przedstawiali w klasach swoje gazetki, prezentacje multimedialne i plakaty.

11.11.2021 przedstawiciele uczniów klasy 8 (poczet sztandarowy) wzięli udział w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości koło Pomnika Wdzięczności w Węglówce.

Pokazaliśmy, że jesteśmy dumnymi młodymi Polkami i Polakami!

Katarzyna Obajtek