szkola@weglowka.pl.

12 373 90 90

Komunikat Dyrektora SP w Węglówce.

Od dnia 29.03.2021 r. do dnia 11.04.2021 r. zawiesza się prowadzenie zajęć w oddziałach przedszkolnych. Nauczyciele wychowawcy oddziałów przedszkolnych realizować będą zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 22 marca do 11 kwietnia naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych.

Dni 29, 30 i 31 marca 2021 r. (poniedziałek, wtorek, środa) są dniami wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. W tych dniach nie prowadzi się zdalnego nauczania dla uczniów klas I-VIII.

1-6 kwietnia 2021 r. - wiosenna przerwa świąteczna.


Wewnętrzna procedury bezpieczeństwa związane z epidemią SARS-CoV-2 dostępne są w zakładce Ogłoszenia.

W tym roku obchodziliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości. 

Z tej okazji uczniowie klasy IV oraz V przygotowali dla nas akademię, w której jeszcze bardziej przybliżyli nam właśnie tę uroczystość. Cały swój występ uświetnili wspólnie zatańczonym polonezem.

Kolejną częścią naszego szkolnego celebrowania tego dnia był zorganizowany przez nas festiwal piosenki patriotycznej. Każda klasa przygotowała wybraną przez siebie piosenkę i ją odśpiewała. Na zakończenie tego festiwalu nasz kolega wraz z „ panem od muzyki”, który uczy w naszej szkole, połączyli siły i zagrali kilka chwytliwych piosenek patriotycznych, a my je wspólnie całą szkołą zaśpiewaliśmy. Jest taka siła i duch patriotyzmu w tych pieśniach, że nie jednemu zakręciła się łezka w oku….

Na zakończenie naszego uroczystego świętowania tego ważnego dnia, wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej i o  godzinie 11:11, stojąc na baczność, odśpiewaliśmy nasz Hymn Narodowy.  Była to akcja ‘’Rekord dla niepodległej”, zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

Dzień ten był tak bardzo uroczysty w naszej szkole, iż jesteśmy pewni, że nawet nasi najmłodsi będą kiedyś opowiadać wnukom: „ Jak była 100 rocznica niepodległości, to my w szkole……”

 

Galeria zdjęć